footprint Opracowanie wrastającego paznokcia

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Zazwyczaj zaczynamy od oczyszczenia rany i przycięcia bocznej, wrastającej części płytki tzw. „kolca” za pomocą specjalistycznych cęgów. W następnych krokach będziemy starać się wyciszyć stan zapalny . Założymy tamponadę – mały „opatrunek”, aplikowany tam gdzie paznokieć uwierał. Nakładamy odpowiedni preparat wyciszający i zakładamy opatrunek. Wytłumaczymy jakie są niezbędne zalecenia dla klienta i wskazujemy w jakie preparaty powinien się zaopatrzyć. W tym przypadku bardzo ważna jest systematyczność oraz sumienna praca w domu, do czasu następnej wizyty kontrolnej. Z racji, że klient przychodzi już ze sporą bolesnością i jest to praca przy bolesnej ranie, zabieg może dawać chwilowe dolegliwości bólowe. Jeśli paznokieć jest wrastający jest to najczęściej pierwszy krok w kierunku wyprowadzenia płytki paznokciowej, następnym jest założenie klamry.

footprint Wizyta kontrolna paznokci wrastających

Odbywa w celu sprawdzenia stanu paznokci i wałów ich otaczających. Obejmuje założenie opatrunku, tejpów lub tamponady. Najczęściej jest kolejnym krokiem po opracowaniu wrastającego paznokcia lub po zakończonej terapii klamrami. Polega na ocenie kondycji płytki i stanu zapalnego, zmianie/ dodaniu odpowiednich preparatów.

footprint Opatrunek/ tejping/ tamponada

Wizyta obejmuje założenie opatrunku, tejpów lub tamponady. Odbywa się najczęściej kilka dni po opracowaniu wrastającego paznokcia, założeniu klamry, oczyszczeniu paznokcia pourazowego lub odbarczeniu krwiaka podpaznokciowego.

footprint Klamra na wrastające/ wkręcające paznokcie

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Zabieg obejmuje zaaplikowanie metalowej klamry na płytkę przy pomocy kompozytu. Klamrę zakładamy na wrastające lub wkręcające paznokcie, ewentualny wysięk ze stanu zapalnego powinien być wyciszony. Klamry drutowe mają za zadanie odciągnięcie brzegów paznokcia ku górze oraz skorygowanie jego dalszego wzrostu, a także zniwelowanie dolegliwości bólowych. Założenie jest bezbolesne, klamry nie wkładamy na płytkę. Terapia zajmuje zazwyczaj kilka lub kilkanaście wizyt.

footprint Wizyta kontrolna klamry

Wizyta kontrolna odbywa się co około 4 tygodnie. Ma na celu zdjęcie poprzedniej klamry i aplikację kolejnej do czasu pełnego skorygowania płytki. Wizyta kontrolna obejmuje również ostatnią wizytę, na której ściągamy klamrę.